jste zde: úvodní » Tepelná čerpadla


Tepelná čerpadla

Naše firma dodává nejkvalitnější tepelná čerpadla od společností Siemens a IVT. Kromě kompletní dodávky tepelného čerpadla včetně všech souvisejících služeb jako je topení a podobně zajistíme i dotace na toto ekologické vytápění. Stát nyní nabízí dotaci na tepelné čerpadlo země-voda a voda-voda s invertorem nebo s akumulační nádrží (o min. měrném objemu 20 l/kW tep. výkonu) 85 000 Kč.

Pokud víte, jaké tepelné čerpadlo hledáte, přeskočte následujcí část a rovnou nás kontaktujte, připravíme Vám nabídku na míru!

Kontaktovat EKOSYS

 

Chci pomoci s výběrem tepelného čerpadla

Proč zvolit tepelné čerpadlo?

Peníze

Hlavním důvodem pro koupi tepelného čerpadla jsou peníze, které ušetříte na provozu Vašeho domu. Ceny energií v posledních letech rostou více než je zdrávo a jedinou obranou proti vysokým platbám za plyn nebo elektřinu je snížení své závislosti na monopolních dodavatelích těchto energií. Tepelné čerpadlo je skvělou příležitostí jak tohoto cíle dosáhnout.
Peníze, které zaplatíte za tepelné čerpadlo se Vám při současných cenách energií velmi rychle vrátí zpět na dosažených úsporách. Pokud financujete dům hypotékou, zvýší vám instalace tepelného čerpadla měsíční splátku hypotéky přibližně o 1 200 korun, ale zároveň sníží platby za energie o 2 500 korun. Díky tomu Vám za rok zbude navíc přibližně 16 000 korun, které můžete utratit třeba za dovolenou a pak o ní vyprávět sousedům, kteří místo dovolené musí platit složenky za plyn.

Kompletní informace o tom, kolik ušetříte naleznete na této stránce.

Technologie

Tepelné čerpadlo Vám umožní jednoduše a levně využívat i další technologie ve Vašem domě. K tepelnému čerpadlu lze snadno doplnit například řízené větrání, které bude stát výrazně méně než běžné samostatně instalované větrací systémy. Pokud máte čerpadlo s vrty, můžete snadno pro svůj dům získat klimatizaci, která pracuje celoročně v podstatě bez provozních nákladů.

Ekologie

Tepelné čerpadlo je k životnímu prostředí mnohem ohleduplnější než jiné zdroje tepla. Jeho používáním se výrazně snižují emise skleníkových plynů a dalších škodlivin. Proto jsou tepelná čerpadla výrazně podporována Státním fondem životního prostředí v dotačním programu Zelená úsporám.

Jak funguej tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo pracuje na základě stejného principu jako chladnička: stejná technika, ale obrácené využití. Chladnička odebírá teplo z vnitřního prostoru ledničky. Toto předává pomocí lamel na zadní straně do místnosti. Tepelné čerpadlo odebírá teplo "chladnému okolí". Následně ho stlačuje na teplotní úroveň, které plně dostačuje pro vytápění vašeho domu ... a protože tepelná čerpadla disponují vyspělou technikou, funguje tento princip v létě, v zimě, v noci i ve dne. I když je venku třeskutá zima dodá všem tepelné čerpadlo ze země, vody nebo vzduchu tolik tepla kolik potřebujete pro vytápění.

Volba tepelného čerpadla:
Tip: tepelné čerpadlo, které pracuje s nízkou teplotou do topného systému vám zajistí nejvyšší topný faktor a tím také nejnižší náklady na vytápění.

Způsob provozování tepelného čerpadla má rozhodující vliv na hospodárnost systému s tepelným čerpadlem.
Jsou obvyklé následující způsoby provozování:

  • monovalentně: provoz pouze s tepelným čerpadlem, převážně pro zdroj tepla země nebo voda
  • monoenergeticky: tepelné čerpadlo doplňuje v extrémně studených dnech elektrické topné těleso, převážně pro
    zdroj energie vzduch
  • bivalentně: vedle tepelného čerpadla je k dispozici druhý zdroj tepla, např. plynový nebo olejový kotel. Během pár velmi chladných dní topí tepelné čerpadlo společně s druhým zdrojem, určeno převážně pro rekonstrukce


Vy stojíte před volbou! Jsou 3 možnosti pro zásobování tepelného čerpadla energií okolí:

  • naakumulovaná sluneční energie ve vzduchu okolí
  • naakumulovaná sluneční energie v zemi
  • naakumulovaná sluneční energie ve spodní vodě


Vzduch

okolní vzduch je k dispozici prakticky všude. Můžete ho připojit jednoduše a s minimálními náklady. Tepelná čerpadla vzduch/ voda jsou k dispozici ve vnitřním nebo venkovním provedení. Vysokoteplotní tepelná čerpadla byla vyvinuta speciálně pro rekonstrukce. Je možno dosáhnout výstupní teploty topné vody až 65 °C. Nevyžadují povolení pro svoji instalaci.

Země
Zemní sondy se používají v případě, kdy není k dispozici dostatečně velký pozemek. Hloubka vrtů se pohybuje od 40 do 100 metrů. Průměr vrtů není větší než rozměr hudebního CD. Zemní vrty vyžadují schválení příslušných úřadů.
Zemní plošné kolektory jsou smysluplné pokud máte k dispozici dostatečně velký pozemek a zahrada není ještě využita pro jiný účel.
Kolektor se ukládá do hloubky cca 20 cm pod nezámrznou hloubku, tzn. zhruba do hloubky 1,2 až 1,5 m. Zemní kolektory podléhají ohlašovací povinnosti.

Voda
Pokud je spodní voda k dispozici v dostatečném množství a kvalitě, potom je spodní voda vhodným řešením. Potřebujete 2 studny.
Jednu sací pro odběr spodní vody a druhou vratnou pro odvedení ochlazené vody. Instalace tepelného čerpadla voda/voda vyžaduje schválení příslušných úřadů.

© Všechna práva vyhrazena EKOSYS - RODINNÉ DOMY s.r.o. - projekty rodinných domů

tvorba webů na míru od ANTstudio.cz